W naszej szkole już po raz kolejny realizowany jest program: „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”.
Celem programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.
Program składa się z 10 części tematycznych, które koncentrują się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia.
W trakcie zajęć uczniowie wykonają własne "apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej" ,w której gromadzą różne materiały związane z tematyką zajęć.
Zajęcia w tym roku szkolnym prowadzone są od marca przez Annę Hals w klasach IV i V.
Zajęcia odbywają się w ramach programu profilaktycznego finansowanego ze środków Gminy Kwidzyn.