Start Strona główna

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Przewodnicząca Komisji społecznej, oświaty, kultury i sportu Pani Renata Krupa, Radni Gminy Kwidzyn, Pan Stanisław Wudarczyk i Pan Roman Górniewski. W tym roku nagrodę Wójta Gminy Kwidzyn otrzymały dwie uczennice z klasy VIII: Kinga Brodowska i Rosalie Plichta. Wyróżniający się w nauce i zachowaniu uczniowie zostali nagrodzeni.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022

wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom

składam najserdeczniejsze podziękowania

za całoroczna pracę i życzę,

by okres wakacji był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji,

uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor Szkoły

Alina Urbańska

Więcej…

 

Biuletyn II półrocze

Biuletyn

Opracowała: Sabina Bonkowska

 

Międzyszkolny Dzień Sportu i Promocji Zdrowia Pod Patronatem Wójta Gminy Kwidzyn

Szanowni Państwo, 23.06.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  Międzyszkolnym Dniu Sportu i Promocji Zdrowia Pod Patronatem Wójta Gminy Kwidzyn.
Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, otrzymały nagrody oraz medale.
Wszystkim dopisały humory,  a przede wszystkim piękna pogoda.
Dziękujemy organizatorom i sponsorom za wspaniałą zabawę.
Opracowała Natalia Kędziora i Marzena Smolińska

 

Więcej…

 

Pożegnanie klasy VIII-21 czerwca 2022 r.

Przepięknie zatańczonym polonezem rozpoczęła się  uroczystość pożegnania klasy VIII. Następnie rodzice i uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, wychowawczyni oraz innym pracownikom szkoły za osiem wspólnie spędzonych lat. Pani Dyrektor zapewniła, że będziemy pamiętać dobre chwile przeżyte z klasą. Życzyła uczniom wielu sukcesów, a rodzicom podziękowała za współpracę.

Dziękujemy Rodzicom i   Uczniom za przygotowanie uroczystości, a Pani Świderskiej za naukę poloneza. Dziękujemy również Patrykowi Zieleniowi, Fabianowi Bednarkowi, Grzegorzowi Dąbkowi oraz Oskarowi Kszczotowi za wsparcie klasy ósmej w przygotowaniu tańca i udział w uroczystości.

Klasa ósma z wychowawczynią

Oprac.H.Rybarczyk

 

Więcej…

 

Informacja

Drodzy Rodzice i Uczniowie

informuję, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 r. o godz.:

- 8.30-klasy I-IV,

- 9.30-klasy V-VIII.

Wszyscy uczniowie spotykają się z wychowawcami o godz. 8.00, następnie według ustalonego harmonogramu uczestniczą w uroczystości w sali gimnastycznej.

Odjazd uczniów odbędzie się o godz. 10.30 w stronę Lipianek i około 11.00 w stronę Marezy.

Zapraszam Rodziców do uczestniczenia w uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 

Dyrektor szkoły

Alina Urbańska

 

Projekty językowe

Najstarsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zgłębić wiedzę i umiejętności na temat kultury, literatury krajów niemieckojęzycznych (DACH-L) dzięki realizacji projektów edukacyjnych podsumowujących edukację w obecnym roku szkolnym. I tak dwie grupy projektowe z kl. 8 opracowały i publicznie przedstawiły prezentację multimedialną na temat tradycyjnych przysmaków z krajów DACH oraz przeprowadzili degustację niektórych potraw nie tylko w swojej klasie, ale również w kl. 3 i 6! Z kolei grupa uczniów klasy 7 zapoznała się samodzielnie z literaturą niemieckich pisarzy braci Grimm i przygotowała informacje na temat bajki „Muzykanci z Bremy”. Zadaniem uczniów było odnalezienie na mapie Bremy, omówienie położenia miasta, podanie niemieckich nazw zwierząt występujących w bajce oraz zaprojektowanie dla nich strojów do inscenizacji :) Zaangażowanie młodzieży było ogromne, a przy tym wspaniała zabawa, integracja i nauka języka jednocześnie! Gratulujemy odwagi i chęci dodatkowej pracy na lekcjach języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Przygoda z niemieckim abc...”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z prezentacji projektów w szkole. Warto dodać, że klasa 7 jest w trakcie prób inscenizacji bajki, którą niebawem zaprezentuje uczniom klasy 1 i 2 ... Czekamy na dalsze efekty ich pracy!

Opracowała: Lidia Banaś

 

Więcej…

 

Spotkanie z piłkarzem MMTS-u Kwidzyn panem Krzysztofem Szczeciną

W ramach realizacji programu profilaktycznego „Wiedza wpadła mi do głowy będę szczęśliwy i zdrowy” zajęcia dla uczniów prowadził piłkarz MMTS-u Pan Robert Orzechowski. Dzięki piłkarzowi nasi uczniowie otrzymali darmowe bilety wstępu na mecz piłki ręcznej. Jeden z uczniów  - Bartek Knabe wybrał się z całą rodziną i zdradził swoje marzenie mamie, że marzy o koszulce z autografem bramkarza  - Krzysztofa Szczeciny. Tak też się stało, kiedy 14 czerwca do naszej szkoły przybył sam pan Krzysztof Szczecina z panem Michałem Komorowskim  (któremu zawdzięczamy cała przygodę z klubem piłkarskim), aby podarować koszulkę Bartkowi. Radości było co nie miara. Uczeń systematycznie uczestniczy w meczach drużyny MMTS-u Kwidzyn wraz z siostrą i rodzicami.

Marzenia się spełniają!

Opracowała Anna Hals i Anna Świderska

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości